İngilizce Eğlenceli İçerik Siteleri

İngilizce öğrenmek yalnızca gramer ve kelime öğrenimi değildir, bir kültürü anlamak ve ona maruz kalmaktır. Bunun için haber sitelerini takip etmek oldukça yararlı bir yöntemdir, ancak (özellikle yeni başlıyorsanız) dilleri biraz ağır olabilir ve kabul edelim ki- haberler pek içimizi açmıyor.
Peki ne yapabiliriz?
Amerika'da tıpkı Onedio.com gibi birçok eğlence-haber sitesi bulunuyor.
Bu sitelerde test çözebilir, magazin takip edebilirsiniz. İnanın bu siteler ülkenin kültürel ve sosyolojik yapısı ile ilgili kafanızda kesin bir resim çiziyor.
O zaman başlayalım.

1.) BUZZFEED

Buzzfeed için rahatlıkla bütün bu sitelerin öncüsü diyebiliriz. Buzzfeed - Buzzfeed News ve Buzzfeed Quiz olarak kategorilere ayrılmış sitede, Amerika'nın hukuk sisteminden tutun da, Khloe Kardashian'ın son skandalına, popüler yemek tariflerine kadar her şeyi bulabilir, hangi Disney prensesi olduğunuz ile ilgili test çözebilirsiniz.
Bütün bunları neden öğreneyim diyebilirsiniz, ama inanın İngilizce öğrenmenize çok yardımcı olacak. Üstelik Amerika öyle bir ülke ki, bir yerden sonra dizi bölümü izliyormuş gibi takip edeceksiniz her haberi.
Benim tavsiyem, bu haberlerde gördüğünüz bütün bilmediğiniz kelimelere açıp bakmanız, mümkünse not etmeniz- çünkü Buzzfeed gerçekten İngilizce'de en sık kullanılan kelimeler ile yazıyor haberlerini.
Buzzfeed'in ayrıca youtube kanalı var, hafif içerikli videolar ile dinleme yetinizi geliştirebilirsiniz.
Youtube kanalı için buraya tıklayın.

2.) BOREDPANDA
,
Boredpanda en sevdiğiniz şeylere odaklanan bir site: Hayvanlar, sanat, fotoğrafçılık ve seyahat. İçerikleri çok hafif ve okuduğunuzda mutlaka neşenizi yerine getirecektir. Boredpanda çok farklı bilgiler keşfedeceğiniz, içeriklerinden asla sıkılmayacağınız ve tekrar tekrar açmak isteyeceğiniz bir site olacak.
Bu siteyi özellikle yeni başlayanlara tavsiye ederim, çünkü yazılanları anlamanız gerçekten çok kolay olacaktır ve böylece sıkılmayacaksınız.
Ama tabii ki, harika bir ingilizceniz olsa bile, kim bu içerikleri okumak istemez ki?
Boredpanda web sitesi için buraya tıklayın.

3.) HUFFINGTON POST

Bu haber sitesi önceki Buzzfeed ve Bored panda'ya göre biraz ciddi kalabiliyor ancak okumaktan keyif alacağınız bir site.
CNN ya da BBC kadar ağır değil dili ve yaptıkları haberler daha geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Ben magazin okumak istemiyorum, zaman kaybı olarak görüyorum diyorsanız ya da sanat tam olarak sizin keyif aldığınız bir şey değil ise, Huffington post'un irdelediği derin konuları okurken çok keyif alacaksınız.

Huffington Post'un web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Umarım bu içerik size yardımcı olmuştur.
İyi şanslar ve iyi okumalar!